Albrechtický triatlon 2013

8. července 2013 v 21:53 | Honza |  Triatlon
V sobotu 29.6. jsem se po roce zúčastnil Albrechtického triatlonu 2013. Pořadateli byli tradičně Český červený kříž a SK Fuga. Startovalo se intervalově ve 20 vteřinových intervalech se zákazem jízdy v háku během cyklistické části. Počasí se letos opět povedlo, i když to z počátku tak nevypadalo, tak se nakonec opalovací krém hodil :) Bohužel voda se za poslední dny moc už neohřála a čekalo nás plavání v 19°C vodě.
Při registraci jsem dostal startovní číslo 10, což znamenalo, že budu startovat jako 10. Po pár metrech plavání se začínám sám sebe ptát, do čeho jsem se to zase namočil. Voda byla studená, i když místy člověk narazil na teplejší místa. Střídal jsem kraula i prsa. Plaveckou část jsem zvládnul v čase 17:12.
První depo, obout tretry, přilbu, popadnout kolo a hurá na cyklistiku. Cyklistická část měřila 23 km a byla rozdělená na dva cca 11km okruhy. První okruh to jelo hezky, ale během druhého jsem začal cítit křeče, zpočátku do pravého a potom také do levého lýtka. Lehce jsem zvolnil tempo a doplnil tekutiny, křeče lehce povolily. Další křeč se objevila před příjezdem do depa. Kolo jsem zajel za 45:15.
V depu při přezouvání do běžeckých bot přišly opět silnější křeče, tak jsem se rozhodnul do bot jenom vklouznout a nezavazovat je. Na občerstvovačce jsem dostal ionťak a hurá na 6 kilometrový běh. Prvních pár metrů na běhu mi dělala doprovod Peťka, prohodili jsme pár slov a vydal jsem se na poslední část závodu. První polovinu běhu jsem se snažil běžet s menší rezervou, aby se křeč nevrátila, v druhé polovině jsem už pomalu přidával s myšlenkou zaběhnout běh kolem 30 minut. Nakonec se mi běžeckou část podařilo zvládnout za 31:00. Posledních pár metrů běhu do cíle jsem si vychutnal.
Celý závod jsem zvládnul za 1:35:32, tento čas stačil na 25. místo v celkovém pořadí a na 5. místo v kategorii 20-29 let. Nepodařilo se mi splnit můj cíl (absolvovat závod pod hodinu a půl), nicméně jsem s výsledkem relativně spokojený. Prostoru pro zlepšování je stále více než dost :) Jak řekl můj bratranec, pokud se mi podaří udržet čas ještě 28 let (do mých 50 ti let), tak z toho možná jednou bude bedna :)
Na závěr bych rád poděkoval mému doprovodu za podporu, fandění a fotografie.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama