Náročný víkend

20. srpna 2013 v 21:11 | Honza |  Triatlon
V pátek jsem se vrátil po týdenní dovolené v Jeseníkách s Peťkou (90 km v nohách)domů a začal se připravovat na závody, které mě čekaly o víkendu.
V sobotu po obědě jsem se postavil na start časovky v Dobraticích. Do závodu jsem šel s myšlenkou rozjet se před nedělním triatlonem a zajet při tom čas kolem 8 minut. V cíli byl čas rovných 8 minut, což stačilo na 13-14. místo celkově a v kategorii, díky nepřítomnosti Pavlíků na závodě, z toho bylo 2. -3. místo. Po závodě mě ještě čekala cesta na kole do Velké Polomi za Peťkou.
V neděli mě čekal triatlon - AutoCont - Velká cena Ostravy v triatlonu 2013, který probíhal v Hlučíně na Štěrkovně na distancích 750 m plavání, 23 km cyklistika a 6 km běhu.
Počasí se letos opravdu vyznamenalo, tropické teploty přivedly na Štěrkovnu spoustu lidí a to se ukázalo jako komplikace v cyklistické části. Díky vysokým teplotám se organizátor rozhodl, že nám zkrátí běh oproti loňsku, ale můj subjektivní pocit byl, že to bylo spíše delší.
Start závodu byl v 11:55, v době kdy se slunce nejvíce vyřádilo. Čekaly mě 2 okruhy v přehradě s menším výběhem na mělčinu. Na start se postavilo bezmála 100 závodníků a to pro mne znamenalo, že ve vodě to bude boj u bójek. Naštěstí plavecká část nebyla špatná, plavalo se dobře. Bez komplikací jsem odplaval první okruh a následně druhý. Z vody jsem vybíhal za menší skupinkou, které jsem se chtěl potom držet na cyklistické části. V depu to nešlo tak rychle jak bych si přál, ale nebyl důvod se tím nijak extra trápit. Plavání a první depo jsem zvládnul za 17:41.
Po výjezdu z depa nás čekala cesta kolem menší "nádrže" a pak výjezd z areálu Štěrkovny. To co jsem tu spatřil, to bylo peklo. Příjezdová cesta k přehradě byla po obou stranách lemovaná řadou stojících aut a mezi nimi bylo místo pouze pro jediné auto. Nebylo vůbec příjemné se tím proplétat. Dále se pokračovalo směrem na Děhylov , Plesnou ....
Při výjezdu do prvního kopce, který jsem trošku přepálil, přišla menší krize. Při myšlence, že mně čekají ještě další kopce, jsem se rozhodnul, že pojedu trošku více s rozumem v tomto počasí, které bylo vážně extremní. Navíc se ukázalo, že na křižovatkách ve sjezdech, kde bych očekával pořadatele, ne-li policistu, nikdo nebyl, a tak jsem do všech křižovatek najížděl s respektem. Po zhruba 50 minutách jsem se opět blížil k Štěrkovně a při pohledu na zaplněnou příjezdovou cestu mi nebylo vůbec příjemně. Propletl jsem se a objel kolečko kolem menšího rybníčku a rychle do depa. Cyklistickou část jsem odjel za 57:15.
V depu přezout, nasadit čepku a hurá na běh. Běh byl rozdělen na 4 okruhy v areálu Štěrkovny. První dva okruhy jsem odběhnul. V třetím okruhu najednou přišla krize a já začal přecházet z běhu do chůze. Cítil jsem, že nohy by běžely, ale hlava tvrdila ne… Třetí okruh jsem tedy šel chůzi, místy se zkusil rozběhnout, ale nějak to nešlo. Běžet se mi podařilo až v druhé polovině posledního okruhu, kde jsem ještě s jedním závodníkem sprintoval do cíle. Do cíle jsem dorazil v čase 01:47:38. V cíli jsem se cítil opravdu mizerně, ale postupně přicházela i radost, byl jsem rád, že jsem to v tom počasí dokončil. A slova, že tohle už nikdy, si asi ještě rozmyslím :)

V závodě jsem skončil v celkovém pořadí jako 82. a v kategorii 20-29 let na 16. místě. Při výjezdu z prvního depa jsem byl na 66. místě, ale během cyklistiky a hlavně běhu jsem se propadnul dozadu. Na závěr patří poděkovaní Peťce za fotografie a za podporu během závodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama